My education and inspiration
Čeština

3 šperky, které pomohou každé ženě zářit

Víte, co zaručeně rozzáří každou ženu a umocní její krásu? Ano, jsou to šperky, zdobí a podtrhují ženinu krásu. Ale tyto tři šperky, o kterých je následující příspěvek, jsou poněkud jiné, než jaké si obvykle představíte. Jste zvědavi jaké? Popusťte uzdu fantazii.

Každá žena již od pradávna touží po tom být krásná a zároveň každá si pod tím pojmem představí něco jiného. V čem se však všechny shodneme je, že chceme být unikátní a chceme zářit. Možná o tom nevíme a nedokážeme to popsat těmito slovy, ale právě ta mnohdy jakoby neviditelná záře, kterou kolem sebe mají všechny krásné ženy a která poutá pozornost ať už mužů tak žen, je to "něco", co nás navzájem odlišuje.

Proč se mnoho lidí za některou ženou otočí či zůstanou konsternovaně stát, když se objeví v místnosti? Ano, je to právě to kvůli tomu, že taková žena září.

A tak se my ženy snažíme dělat vše proto, abychom zářily. Různé časopisy jsou plné návodů na to, jak to udělat. Všude kolem nás jsou plakáty, bilboardy a obrázky nádherně nalíčených a upravených žen. Chodíme na plastické operace, necháváme si zvětši prsa, zmenšit bříško, dáme si prodloužit vlasy a řasy a nosíme pěstěné nehty. Záříme. Záříme, ale spíš díky tomu, že máme nějaká ta světýlka na povrchu, a nebo záříme proto, že nějaké světlo zvenčí svítí na nás a pak se od těch cetek odráží.

Nebo naopak prosazujeme opačnou pózu: Chodíme neupravené a v hábitech podobným strašákům do zelí, v botách vhodných pro horníka do dolů, potetované jak zkušený recidivista, propíchané všude možně skrz naskrz a s dredami až do pasu.

Obě tyto pózy mají něco společného. Upozornit na sebe. Jsou to masky, pod kterými křičíme do světa: "Halóóó, já jsem tady, všimněte si mě prosím!" Zatímco při té první masce se pokoušíme svítit jako vánoční stromeček, u té druhé se snažíme zářit jinak. Jako bychom svou pózou říkali: "Jsem krásná, ale schválně ti svou krásu neukážu, na rozdíl od těch nablískaných hlupaček jsem zajímavá uvnitř, heč!"

Co ženu opravdu rozzáří

Masky, šperky, líčidla. Opravdu je potřebujeme k tomu, abychom mohly zářit? Existuje něco, co skutečně rozzáří každou ženu? Ráda bych vám teď představila kolekci šperků, které to zaručeně umí!

Ten první z nich je náhrdelník. Pokud žena používá tento šperk a nosí ho na své hrudi, už jen tento jediný zaručí, že je jí každý okouzlen. Je jako sluníčko, které rozzáří jinak pošmourný den. Schválně, jak se tento náhrdelník s přívěškem jmenuje? Co ženu rozzáří ze všeho nejvíce?

1. Láska ozdobená vášní

Samozřejmě! Nejvíce žena září, když je milující a milovaná, a tím pádem se stává zamilovanou! Vypadá jakoby byla oblečena do světélkujícího pláště. Ale pozor, nenechte se mýlit. Žena může být milující a milovaná, i když vedle sebe nemá partnera. Pozorovali jste někdy například ženu, která kojí své milované dítě? Dívá se na něj se vší svou láskou, hladí ho něžně po hlavičce a září u toho doslova jak madona. Všimli jste si toho?

Nebo žena dělající práci, kterou miluje. Je do ní zcela ponořená a vášnivě vám o ní vypráví? I ona září! Nebo žena, která miluje hudbu a zpívá, ta na pódiu září jako hvězda na nebi, i kdyby tam stála například v obyčejné bílé noční košili.

Co mají všechny tyto ženy společného? Všechny milují, vyzařují lásku a přijímají ji zpět. To znamená, že jsou zamilované. Ten fígl se ukrývá v tom, že jsou v té lásce obsaženy tři složky.

Tyto ženy milují sebe, život a něco (nebo někoho) venku.

Umějí dávat i přijímat lásku a to i tehdy, když jsou chvíli samy. Nebo možná právě proto, že umějí být samy. Jejich láska je jako stolička o třech nožkách. Ta stolička je funkční a stabilní, pokud jsou všechny nožky stejně dlouhé. Pokud je nějaká kratší či dokonce chybí, už ta stolička nestojí, ale kácí se k zemi. A spolu s ní odchází i ženina láskyplnost.

2. Respekt a pokora

Tím druhým šperkem jsou náušnice. Jsou trošku delší, složené z malých perliček poznání a houpají se jí podél tváří, když pohne hlavou směrem nahoru a dolů.

Pokud má žena obě dvě náušnice, umí s respektem vůči sobě i ostatním zvednout hlavu a s pokorou ji zase sklopit. Potom si těchto náušnic také všimnete. Podtrhují krásu každé ženy, která září láskou a vášní. K láskyplné ženě se tedy přidá žena moudrá a vnitřně silná.

Už s těmito dvěma šperky vás na sto procent okouzlí. Možná může mít náhrdelník schovaný pod šaty a náušnice se malinko ztrácejí ve vlasech, ale vy jste i tak fascinováni něčím, co vás k ní přitahuje. Tato žena respektuje sebe i vás. Ví, co potřebuje, a dokáže si na to počkat. Umí netlačit na pilu, když vidí, že ještě není její čas, aby šla na scénu. Nezávidí a nesnaží se ukrást ani zničit cizí šperky, protože si je vědoma těch svých a jejich vlastní jedinečnosti krásy. Navíc dokáže vyzdvihnout ty vaše šperky a o ty své nechat schované, když vidí, že vy potřebujete zazářit více než ona. Přesto ví, že to neznamená hanit ty svoje ani žádným jiným způsobem snižovat jejich hodnotu.

Ten třetí šperk je prstýnek s překrásným kamínkem. Jmenuje se:

3. Odvaha doplněná autenticitou

Tento třetí šperk pomůže každé ženě být jednoduše nezapomenutelnou! Věřím, že pokud žena nosí tento prstýnek a zachází s ním podobně jako Arabela, stává se opravdovou princeznou či královnou. Láskyplnou, vášnivou, moudrou, odvážnou a pravdivou.

Ví, že má moc měnit svůj život a přitahovat si do života to, co tam chce mít. Jednoduše a s odvahou sobě vlastní otočí prstenem a dovolí, aby se stalo to nejlepší, co se může v dané chvíli stát. Nenechte se mýlit, není to úplně jednoduché. Protože právě ten fakt, že se stává to nejlepší, co se může stát, ještě nemusí znamenat, že se stává to, co by se podle jejího mínění mělo stát.

Ale protože vlastní lásku, vášeň, pokoru a respekt, dokáže s odvahou a autenticitou otevřít dveře skvělému životu. Nejen přijmout to, co jí život nabízí, ale udělat mistrovské dílo z toho, co má právě k dispozici!

Co znamená být odvážná, je asi každému jasné. Ale proč je tak důležitá ženina autenticita? No právě proto, aby se neschovávala za nějaké masky a měla odvahu ukázat i to, že se někdy třeba bojí, nebo měla odvahu ukázat i to, co nepovažuje za zcela krásné a dokonalé. To znamená, že se nevrhá do všeho po hlavě, ale naslouchá svému vnitřnímu hlasu, který je jejím největším vnitřním kompasem a ukazuje jí cestu.

Autenticita má zase za úkol podpořit v ženě její odvahu a ukázat světu nejen ty zářivé šperky ale i bloky, které těmto šperkům bránily zářit. I kdyby to mělo být jen proto, že je ostatní ženy začnou hledat sami na sobě. Téměř vždy jsou takové bloky totiž ukryty pod vrstvami makeupu, třpytivých cetek, hadříků či tetování.

Dokážete si vybavit takovou autentickou ženu? Pro mě to byla třeba princezna Diana či Meryl Streep, případně Oprah či matka Tereza. I u nás máme takové ženy. Vidím ji například v ženách, jako jsou Květa Fialová, Táňa Fišerová, nebo třeba v inspirativní ženách, jako je Denisa Palečková či Lucie Kolaříková. Mezi autentické ženy patři ale i mnohé další, které možná zná jen velmi málo lidí. Pro mě to je moje maminka či moje dlouholetá a pro mě nenahraditelná kamarádka Zdeňulka a samozřejmě mnohé další a další ženy! S pokorou chci říci, že se za ženu, která umí zářit, považuji už i já sama.

Ráda bych se vás teď, milé ženy, na něco zeptala.

  • Víte o tom, že tyto šperky také vlastníte?
  • Nosíte je – nebo je stále ještě schováváte před světem?
  • Jste ochotny zahodit cetky a ozdobit se pro změnu těmito šperky, které mají naprosto nevyčíslitelnou hodnotu a nedají se nikde koupit?
  • A co proto jste ochotny udělat?
  • Jaký bude první krok? Kde začnete?

Přeji vám ať záříte a okouzlujete právě tímto krásným způsobem. Začněte s tím právě teď. Vstaňte a běžte se podívat do zrcadla. Doufám, že alespoň jeden z těch tří šperků na sobě uvidíte!

 

Thank the authors
You have already donated 0 kreditů
Take action