My education
Čeština

Klíč ke štěstí

video motivace
„Kdy se budu mít lépe? Kdy budu šťastný? Kdy budu bohatý? Kdy... Začni tím, že ráno otevřeš oči a buď překvapený, že máš oči, které můžeš otevřít."

"Kdy se budu mít lépe, kdy budu šťastný, kdy budu bohatý?"

Podobné otázky vychází z přesvědčení, že člověku něco chybí. Člověk, který se tak ptá, vychází z pocitu nedostatku. Může mu chybět láska, radost ze života, trpět frustrací z nedostatku peněz atd.

A pokud je člověk opravdu přesvědčený o tom, že má něčeho nedostatek, tak se to začne zrcadlit i v jeho životě. Říká se, že co se do vesmíru posílá, to se také vrací.

„Každý den, který můžeš prožít, je dar.“

Jak z toho ven? Jak se zbavit pocitu, že mám všeho málo a ti co něco mají toho dosáhli jen náhodou, protože měli štěstí? Řešení je tak jednoduché, až se tomu nedá věřit.

Klíč ke štěstí je vděčnost. Je až neuvěřitelné, jak silný nástroj vděčnost je. Ten, kdo říká, že to nefunguje to prostě jenom nezkusil, nebo svou vděčnost neprojevil s dostatečným přesvědčením. Vděčnost totiž musí jít od srdce, musí být pravidelná a uvědomělá.

Podívej se na svůj život. Probudil jsi se ráno, máš kde bydlet a co jíst, máš práci? Možná ti to přijde jako samozřejmost, ale to je lež. Lidí jako ty moc není. Většina lidí na této planetě, žije v bídě. Děkuj za každou maličkost, děkuj i za vodu, děkuj za mír.  

„Je prokázané, že když je člověk vděčný, prospívá mu to ve fyzickém, psychickém i citovém ohledu. Vděčnost by měl proto do svého života zařadit každý.“

Co proto můžeš ihned udělat?

  • Každý den si svou vděčnost zapisuj do svého kompasu. Nezapomeň si k záznamům přidávat i fotografie. Procházej si i starší záznamy. Je to jako kronika tvých zážitků, která poslouží i jako nenahraditelné dědictví. Pozor: pokud to však nenapíšeš, nefunguje to. A naopak, pokud to uděláš, brzy užasneš ze svého bohatství. 
  • A jak můžeš jít ještě rychleji štěstí naproti? Tím, že pomáháš druhým. Pomáhání prokazatelně léčí, posiluje imunitu, zvyšuje celkovou kvalitu života, a především pocit štěstí.
  • Přidej se do komunity YC Hrdinů, kde nalezneš mnoho laskavých lidí, kteří tě na tvé cestě životem podpoří.

 

Thank the author with credit
Take action