My education and inspiration
Čeština

Obézní nevěsta

příběh
Příběh obézní nevěsty ukazuje, že jsou mezi námi hrdinové, kteří znají skutečné životní hodnoty, za které umí bojovat i na úkor vlastního finančního zisku.

Žena, která bojovala s velkou nadváhou kvůli zdravotním problémům, měla před svatbou. Bylo obtížné pro ni najít svatební salón, kde by měli šaty v odpovídající velikosti. Po dlouhém hledání takový salón nakonec našla. 

Během zkoušení vybraných šatů vešly do obchodu další zákaznice. Matka s dcerou, která si šla vybrat šaty pro svůj svatební den. To by bylo v pohodě, kdyby ovšem mezi sebou nevedly následující rozhovor.

Dcera: „Nemohu uvěřit, jak někdo jako ona může mít vůbec svatbu! Vždyť váží snad 150 kg."

Matka: „Nevěděla jsem, že i velryby se mohou vdávat!“

Žena, která si právě zkoušela své šaty, rozhovor zaslechla a velmi ji to ranilo. Začala si svlékat šaty a chtěla odejít z obchodu. Majitel, který pomáhal ženě šaty vybírat, ji zastavil a přistoupil k matce s dcerou.

Majitel říká směrem k dceři: „Já zas nemohu uvěřit, jak si vůbec můžete myslet, že byste si tady mohly něco koupit.“

Dcera: „Tak tomu klidně věřte, protože jsme právě přišly pro objednané šaty! Všechno už je zaplaceno.“

Majitel: „Takže vaši objednávku jsme už vyřídili? Na jaké jméno, prosím?“

Matka: „Na jméno ….“

Majitel: „Dobře, počkejte, prosím.“

Majitel šel ke stolu, našel papíry a pak je matce podal, aby je podepsala.

Matka: „A co to podepisuji?“

Majitel: „Právě jste podepsala storno vašeho nákupu a vrácení peněz. Najděte si jiný svatební salon. Peníze obdržíte bankovním převodem do několika pracovních dní."

Nyní opusťte tento obchod. Nedovolím, aby se někdy nějaká budoucí nevěsta cítila v tomto salonu méněcenná kvůli své hmotnosti. Obě dvě si zřejmě myslíte, že jste lepší než všechny ženy, ale my o klientky jako vy nemáme zájem.“


Pokud jsi laskavým a statečným člověkem, kterým byl bezesporu i majitel svatebního salonu tohoto příběhu, přidej se k nám, protože "Společně jsme navždy silnější"  

Thank the authors
Take action