My education and inspiration
Čeština

Poslouchej ticho! Příběh o tom, jak jsem potkala sama sebe

Hledáme různé cesty osobního rozvoje. Hltáme duchovní knihy, videa, absolvujeme jeden kurz za druhým... Stále nic? Zkusme se setkat sami se sebou! Nalaďme se na ticho!

Říkám si: „To jsou tedy pěkné jarní prázdniny! Mám sice dovolenou, ale obě děti onemocněly a my trčíme v Praze! A to jsme mohli jet na hory!“ 

Otráveně se ráno probouzím. To zas bude nuda! Podívám se z okna. No to snad ne! Všude bílo! Napadl krásný hebký sníh. To je nádhera! Zima přišla za námi! Všechno je něžně zasněžené. Všechno je pokryté hustou bílou polevou. Nechce se mi zapínat rádio ani televize. Ta klidná zimní atmosféra mě úplně pohltila. Naladila jsem se na to bílé ticho – a v tom zastavení se začalo dít něco magického. 

Tiše sedím a cítím nečekaný nepopsatelný klid. Jako by se čas zastavil. Učím se poslouchat ticho. Není nudné, je nádherné! Nepotřebuji myšlenky. Na co? Odpluly kdovíkam. A já je nevolám zpátky. Jenom ty, ticho, buď se mnou! Možná právě nyní prožívám to „tady a teď. Nechce se mi z toho ticha odejít. Je v něm všechno. Klid, prozářené štěstí, pohoda. Uvolnění, bezpečí. 

A uvnitř, někde ve mně, mi najednou říká krásný moudrý hlas: 

"Jaké to vy lidi žijete příběhy? Sami si je vytváříte – a pak se je tak složitě snažíte řešit! Neber svůj život tak vážně! Užívej si ho! Vždyť si ho sama tvoříš!"

Ten úsměvný nadhled nad mým životem mě dojal. Šeptal mi to anděl? Bůh? Bylo to moje Vyšší Já? Nevím. Ale vím, že je úžasné poslouchat ticho. Naladit se na „frekvenci“ ticha, odkud se vynoří to, co potřebuji slyšet. Je to napínavější než všechny detektivky v televizi, zábavnější než všechny seriály. 

 

Nauč se poslouchat ticho! V tom tichu se dějí zázraky tvého života. Tam se tiše můžeš zeptat na cokoli – a dostaneš odpověď. V tichu se o sobě dozvíš nejvíc a můžeš prožít neopakovatelné chvíle. Zkus to!

Tato akrivita se může stát pro tvůj život významnou dovedností, která ti dá vnitřní sílu a klid. Aby to bylo jisté, zapiš si do Denních aktivit následující úkol (návyk): "strávit několik minut v tichu, bez myšlenek a zhluboka dýchat".

 

Thank the authors
You have already donated 0 kreditů
Take action