Education
Čeština

Pro kožené kousky v šatníku už není nutné zabíjet zvířata

Byli to obyčejní chlapíci pracující v automobilovém průmyslu. Jednoho dne si řekli, že se budou věnovat výrobě ekologické módy. Jaké ovoce jejich rozhodnutí přineslo?
28.09.2020
2 min

Adrian López Velarde a Marte Cázarez jsou dva muži pocházející z Mexika a také autoři revolučního způsobu výroby tzv. veganské kůže. Díky jejich nápadu si teď může každý dopřát módní kousky, které jsou k nerozeznání od klasické kůže, ale nezemře kvůli nim jediné zvíře.

Z čeho oblečení vyrábí?

Materiál na výrobu jejich oblečení je získáván z kaktusů. Jedná se o odrůdu, která není náročná na pěstování a v Mexiku se vyskytuje velmi hojně. I sbírání kaktusů má však přísná pravidla. Listy musí být trhány tak, aby nebylo rostlině ublíženo a mohly jí brzy narůst nové. Po sběru jsou listy kaktusů čištěny, nadrceny a usušeny na slunci.

Produkty těchto dvou pánů můžete zakoupit pod značkou Desserto. Projekt těchto dvou Mexičanů dokazuje, že zabíjení zvířat pro povrchní potřeby lidí je zbytečné a bezohledné.

Máš podobný nápad, jak změnit svět k lepšímu? Inspiruj nás v komentářích!

❤️❤️❤️

Předem děkujeme, že oceňuješ naši snahu a dáváš zpět skrze komentář níže nebo také formou férového členství Hrdiny YeahCoach.

TOGETHER STRONGER FOREVER

 

Reward the author
You have already donated 0 kreditů