My education and inspiration

Závislost přichází tiše

Příběh
Margery seděla tiše u stolu s hlavou v dlaních. Pouze z velmi těsné blízkosti bylo patrné, že dýchá. Tu a tam tiše vzlykla a nechala dál stékat slzy po svých tvářích. Věděla, že přišel den, kterého se tak dlouho obávala. Musela učinit rozhodnutí.

Edward, Margerin jediný a milovaný syn. Hýčkaný a rozmazlovaný. Jedničkář, vášnivý sportovec a aktivní dítě. Nyní hlučně chrápající na pohovce v rohu místnosti s jednou nohou na zemi. Vedle něj nedopitá lahev levné whisky a pytlíček se sotva znatelnými zbytky bílého prášku. Kdy se stala tahle proměna? A hlavně, co způsobilo, že se z veselého učenlivého dítěte stal alkoholik a feťák?

Takové myšlenky se Margery honily hlavou jedna za druhou. Už dávno si přestala vyčítat, co se s jejím synem stalo. Nebyla přece její vina, že byl její otec alkoholik. Také nebyla její vina, že si našla i manžela alkoholika. Měla prostě smůlu, závislost druhých jí úplně zničila život. Teď musí dát svého syna do léčebny.

Pod tíhou myšlenek se Margery začaly třást ruce a pocítila hlubokou touhu uklidnit se. Vzala svůj laptop a načetla stránky svého oblíbeného obchodu s módou a doplňky. Na kreditní kartě jí zbývaly poslední peníze a skříně jí přetékaly nepotřebnými věcmi. Po celém bytě se povalovaly drahé šperky, které si Margery ve skutečnosti nemohla dovolit. Ale ona přece nemůže za to, že má těžký život. Její syn s manželem všechny peníze utratí za alkohol. Musí si taky udělat radost. Ona musí.

Z hlubokého soustředění ji vytrhlo vrznutí dveří. Přijel manžel, byl čas probudit Edwarda a odvézt ho na léčení. Přistiženě nadskočila a rychle zaklapla laptop.

V tom okamžiku Margery ještě netušila, že její syn nebude sám, kdo podstoupí léčbu.

Tenkrát její manžel Mike nesbalil tašku pouze svému synovi, ale i Margery. Mike o sobě věděl, že má problémy s alkoholem, a nechtěl dál brát šanci na nový život i své ženě a synovi. Proto toho dne Mike odvezl na léčení oba. Sám si sebral své věci a odešel.

Margery, závislou na nakupování, a Edwarda, který měl problémy s alkoholem, propustili z léčebny téměř ve stejnou dobu. Oba prošli náročnou odvykací kúrou a léčebnu opouštěli jako noví lidé. Mikea doma nenašli, ale zato objevili cestu k sobě a nový směr, kterým se bude jejich život ubírat.

Margery i Edward začali v centru pracovat jako terapeuti. Nakonec i Mikův příběh má šťastný konec. Krátce po svém odchodu od rodiny potkal ženu, která mu pomohla tak, jako on své rodině. Žijí spolu už několik měsíců a po celou tu dobu se Mike nedotkl alkoholu.

 

Někdy je prostě potřeba opustit to staré, abychom si do života mohli pustit nové věci. Mysli na to a pamatuj, že špatné věci se dějí jen proto, aby mohlo přijít něco lepšího. Sepisuj si životní cíle a věř, že se splní.

❤️❤️❤️

Předem děkujeme, že oceňuješ naši snahu a dáváš zpět skrze komentář níže nebo také formou férového členství Hrdiny YeahCoach.

TOGETHER STRONGER FOREVER

 

Thank the authors
Take action