News

Čím více jsme něčím krmeni, tak tím méně toho je

V tomhle článku se podíváme na to, co vlastně znamená, pokud jste neustále něčím "krmeni". Ano, je to divný výraz, ale myslím, že se na to hodí, protože jsme neustále nakrmováni vším možným. A moje zkušenost jasně ukázala, že čím víc se o něčem mluví (tedy to, co dostáváme ve velkém), tím méně to bývá pravda. Platí to, jak o vztazích, tak o různých specialistech, ale také o "kvalitních" nabídkách. To, co potřebujeme a to, co okukujeme i často toužíme, tak není tam venku, ale je to ve vašem světě.

Zkuste si toho začít všímat, že čím více někdo na něco upozorňuje, tím méně toho ve skutečnosti je. Krásně je to vidět například na sociálních sítích. Už několik průzkumů jasně ukázalo, že pokud někdo neustále vystavuje na obdiv, jak má například krásný vztah, tak opak je pravdou. Snaží se tím jenom sám sebe přesvědčit, že je vlastně všechno v pořádku. V utvrzení mu pak samozřejmě pomáhají „lajky“ od ostatních.

Stejně, tak to platí, pokud někdo neustále sám o sobě prohlašuje, jaký je profesionál. Moje zkušenost je taková, že čím víc o tom lidé mluvili, tak o to menší pravda to byla.

A pak vzniká tzv. bublina. Ostatní si začnou myslet, že to tak je, i když to není ve skutečnosti pravda. Jenže, co se s bublinami stane za čas? Prostě prasknou. Nelze si věčně lhát od kapsy. A je úplně jedno, jaké pohnutky k tomu lidé mají, že o sobě prohlašují něco, co není pravda jen proto, že by to tak chtěli mít. Nečelit realitě dožene každého úplně stejně, jako každá jiná lež. Buďte proto opatrní, obzvlášť na internetu, na takové bubliny. Kromě toho, že ve skutečnosti ani nejsou pravda, na Vás mohou mít zničující efekt, protože můžete začít toužit po tom, co je vystaveno. A to bez jediné myšlenky na to, jestli je to ve skutečnosti pravda. Uvěříte lži. Lidé touží být profesionály, i když je tedy v takovém případě pověst předchází. Dále touží mít naplněné vztahy plné opětované lásky, úsměvů a štěstí, jenže ti, kteří toto doopravdy mají, nemají žádnou potřebu své štěstí vystavovat. A v neposlední řadě si dokazují, jak jsou bohatí. Například: s auty, které potkali na ulici a nejsou jejich. V domech, kam šli na prohlídku, ale najdete je v realitních nabídkách. 

Proto netřeba vystavovat nic. Pokud jste profesionál, víte to a nemusíte nikomu nic dokazovat. Pokud jste šťastní, stačí Vám, že tomu tak je, nepotřebujete ani jeden „lajk“ k tomu, aby Vám to někdo potvrdil. Pokud máte peníze, máte je a tečka. 

Téma: Čím více jsme něčím krmeni, tak tím méně toho je, úzce souvisí s tím, že se neumíme hodnotit. Sebe ani druhé a ani věci. Tím chci říct, že nedokážeme jen tak zjistit hodnotu. Pokud tedy nějaké srovnání děláme, stanovujeme si k tomu vzory a ty vzory jsou často špatné a mylné. Takže pozor na všechny ty vystavované dokonalosti, je to často klam. Na sociálních sítích můžeme vidět, co všechno lidé maskují a jakou lež rádi dávají světu najevo. A to teď mluvím pouze o lidech, u kterých se ukázalo, že fotky často mění vč. celebrit. Vezměte si všechny ty fotky, u kterých se na to možná nepřišlo a lidé obdivovali vymyšlený nesmysl. Nerozhlížejte se proto kolem sebe. To, co potřebujete je ve Vašem světě, není to „tam venku“.  

Pokud chcete svůj život více popohnat a dosahovat větších výsledků, které mluví samy za sebe, tak si začněte plnit vaše přání, co nejdříve a uvidíte, jak se postupně krok za krokem budou plnit.  

Thank the authors
Take action