News and inspiration
Čeština

Jiná modelka

skutečný příběh Heather Kuzmich
Odmalička mi všichni říkali, jak je těžké mi rozumět. Ale nikdy se nezamysleli nad tím, jak moc těžké je pro mě, abych rozuměla jim. Jak jsem potom mohla pochopit něco, jako je svět modelingu?

Jako dítě jsem nechápala, proč nemám kamarády. Nesmála jsem se vtipům a nerozuměla situacím, které pro mé okolí byly běžné. Nedokázala jsem s lidmi navázat oční kontakt a promluvit na někoho pro mě bylo noční můrou. Trpěla jsem Aspergerovým syndromem.

Pro moje rodiče, především pro matku, to bylo absolutně nepochopitelné. Moji dva starší bratři byli naprosto zdraví. Nikdo v rodině neměl žádnou nemoc ani podobnou vadu. Jen já.

Moje máma to nedokázala pochopit a rozhodně se s tím nehodlala smířit. Několikrát týdně mě nutila chodit na nejrůznější cvičení a terapie, ale nic z toho mi nepomáhalo. Jednoduše proto, že jsem to tak sama nechtěla a necítila jsem se s terapeuty dobře. Myslím, že mnohem více by mi pomohlo, kdyby moje máma alespoň někdy dala najevo, že pro ni nejsem jen přítěž, ale především jedno z jejích dětí.

Jednoho dne mě to všechno naštvalo. Rozhodla jsem se dokázat celé rodině, že nejsem k ničemu a můžu žít normální život. A to pro mě bylo těžké si koupit kávu ve stánku s občerstvením… Naštěstí jsem měla silnou vůli.

Když nad tím přemýšlím, dodnes nechápu, co se ve mně tenkrát zlomilo do takové míry, že jsem se přihlásila do soutěže pro budoucí modelky. Odmalička jsem slýchala, že jsem krásná. Ale prý také trochu divná. Ale kde jinde, než v modelingu se dají takové vlastnosti uplatnit?

Pamatuji si na hrůzu v očích svojí mámy, když jsem jí oznámila, kam se chystám. Znamenalo to vejít do davu lidí a mluvit s porotou, jejíž součástí byla i jedna z nejslavnějších světových topmodelek. Světe div se, já to dokázala, a dokonce jsem se dostala do finále. Byl to právě můj syndrom, který mi v tom pomohl.

Rodiče dnes pyšně pouští sérii pořadu, kde jsem účinkovala, všem našim známým. Já se toho neúčastním. Přes všechny úspěchy, co mi to přineslo, jsem si během soutěže prožila peklo. Nerozuměla jsem si s ostatními soutěžícími a často nechápala úkoly, které nám zadávali. Fotografové si stěžovali, že se se mnou špatně komunikuje. A především nestojím o pozornost a lichotky svých příbuzných.

Jsem na sebe pyšná. Překonala jsem sama sebe způsobem, který byl nad má očekávání. Kdo se ale nakonec překonal ještě více, byla moje máma. Byla mi obrovskou oporou a hnacím motorem, když jsem chtěla účinkování v soutěži vzdát. Tuhle životní zkušenost jsem potřebovala nejen já, ale i moje máma. Pochopila, že se mnou nemusí trávit veškerý svůj čas, aby se mi něco nestalo. Sice se dokážu někdy ztratit na ulici před domem, ale v životě se neztratím.

 

Znáš příběh někoho, kdo překonal své postižení? Někoho, jehož životní cesta může inspirovat ostatní? Napiš nám o tom do komentářů!

 

Zpracováno na motivy skutečného příběhu modelky Heather Kuzmich.

❤️❤️❤️

Předem děkujeme, že oceňuješ naši snahu a dáváš zpět skrze komentář níže nebo také formou férového členství Hrdiny YeahCoach.

TOGETHER STRONGER FOREVER

 

Thank the author with credit
Take action