News

KRÁLÍK (ZAJÍC)

čínské lunární znamení
"Jsem v souladu s pulsem Vesmíru ve svém klidu a osamění. Slyším melodie duše. Vznáším se nad všedností, věčnými námitkami a úpadkem. Já vítězím svou schopností se přizpůsobit. Svůj svět si barvím jemnými pastelovými barvami. Ztělesňuji harmonii, vnitřní klid a mír. JÁ JSEM KRÁLÍK (ZAJÍC)."

Zajíc 1951, 1963, 1975, 1987, …

Charakteristika znamení

 • Element: dřevo
 • Princip: jin
 • Roční období: jaro
 • Světová strana: východ

Obecná charakteristika

Zajíc je velmi citlivý, něžný a věrný. Jako milující partner je moc příjemný, pozorný, občas trošku náladový. V zaměstnání bývá šikovným diplomatem či finančním spekulantem a ví, jak se ukázat ve správném světle. Je velmi pilný a kariéra pro něj není smrtelně důležitá. Na své okolí působí spíše rezervovaně a příliš nemusí nové změny a vylepšení. Proto je často označován za konzervativce.

Silné stránky

Zajíc je velmi citlivý a dokáže pochopit spousty věcí beze slov. Je trpělivý a loajální. Jakmile vidí, že kdokoliv v jeho okolí potřebuje pomoc, neváhá a pomůže. Je často vysoce inteligentní a spolehlivý.

Slabé stránky

Zajíc je až přehnaně opatrný, nerad podstupuje rizika a je nedůvěřivý. Dokáže být kousavě cynický a závistivý. Spíše přijímá a čeká, až mu spadne modré z nebe do klína, než aby pro to udělal něco sám.

Co učiní Zajíce šťastným

Má-li Zajíc možnost volby, vždy se rozhoduje pro harmonický život, vychutnává klidné, tiché a příjemné prostředí. Dobře se cítí v pohodlných volných oděvech vybraného střihu a z kvalitních materiálů.

Život s ostatními

 1. Mezi Krysou a Zajícem nedochází k žádným větším konfliktům. Navzájem se respektují, ale žádnou hloubku od tohoto vztahu také nečekejte.
 2. Ve spojení s Buvolem nachází Zajíc potřebnou jistotu a zajištění. Pokud bude trpělivě snášet některé Buvolovy výstřelky nálad, vztah bude pěkný.
 3. Tygr a Zajíc spolu prožívají spíše bouřlivější vztah. Je potřeba trpělivosti a pochopení na každé z obou stran. Konfliktům se i přesto neubrání.
 4. Zajíc se Zajícem je žhavý svazek. Zda vztah přetrvá, se dá těžko dopředu určit, avšak jednoznačně tvoří dobrý tým a navzájem se skvěle doplňují.
 5. Vztah s Drakem je sice založen na kompromisech, ale je možné jej doporučit. Neboť Zajíc přináší Drakovi dostatek respektu a pochopení.
 6. Had a Zajíc k sobě nemají nijak extrémně blízko. Prochází okolo sebe, nemají si příliš co dát, ale také si nevadí a navzájem se neruší.
 7. Aktivní Kůň je pro rezervovaného Zajíce lákadlem, také s ním prožije spoustu dobrodružství, ale na dlouhodobější a hlubší vztah to přece jen nestačí.
 8. Koza a Zajíc je výborné spojení, které se maximálně doporučuje. Oba dva do sebe zapadají jako dílky puzzle a žádné přání nezůstává nesplněno.
 9. Chytré Opici by se měl důvěřivý Zajíc raději vyhnout, Opice bude mít totiž tendenci tahat Zajíce za nos. A ten se nechá. Je to nerovný vztah.
 10. Společenský Kohout a tichý Zajíc, v tomto vztahu neexistuje mnoho společného. Kohout nemá pochopení pro Zajíce a platí to i naopak.
 11. Pes je pro Zajíce ideálním partnerem. Tato dvě znamení jsou na stejné vlně, skvěle si rozumí a berou velké ohledy na potřeby toho druhého.
 12. Vepř a Zajíc tvoří veselou dvojici, která se navzájem podporuje a vychází si vstříc. Oba mají podobné cíle a touhy, které se jim daří společně plnit.

Nejhorší kombinace (konflikty)

 • Kohout

Nejlepší kombinace (kompatibilita)

 • Vepř (ovce)
 • Ovce (koza)

Podívej se na centrum všech čínských znamení v příspěvku 12 ZNAMENÍ LUNÁRNÍHO ZVÍŘETNÍKU


Toto je jen kapka. Zjisti si více z dostupné literatury o lunárních znameních. Vybírej podle autora, pokud možno čínského autora, například autorka Theodora Lau.  

 

Thank the authors
You have already donated 0 kreditů
Take action