Magazine

Má postižená sestra

Mám postiženou sestru, které nás vlastní bratranek ukradl peníze. Vydelala si je sama tím, že pomáhala sousedům a on ji sproste okradl.
17.07.2021
3 min

Mám postiženou sestru, které je 34 let. Zasekla se na 5ti letem dítěti. Bohužel je to s ní trochu složité, protože ne všechno chápe. Teď s ní stále jezdím po doktorech kvůli tlaku a srdci. Naše máma se o ní nikdy nestarala a tak je u babičky, kde se o ní stará babička a já se sestrami. Máma není schopna poslat peníze na jídlo. Moje sestra strašně ráda všem pomáhá. Chodí po sousedech a seká jim trávu, dříví nebo pomůže s havěti. Vždy za to něco dostane ať to jsou peníze nebo nějaké kokino. Měla už v děláno téměř 900,-. Jenže co čert nechtěl, bratranek ji 600,- sebral a chudák holka brečela. Byla jsem naštvaná a hned jsem mu zkoušela volat, ale pochopitelně to nebral. Tak jsem mu psala zprávy na které neodepisoval. Bohužel teď nekomunikuje s nikým. Je to postižená holka, která ničemu nerozumí a on udělá tohle. Podle mě je to hyenysmus, ale on byl takový odjakživa. Všude kradl peníze a nikdo nevěděl proč nebo na co. Byl několikrát na odvikačce a stejně to nepomohlo. Teď se snažím své sestře pomoct, aby na to nemyslela. Dost se mi to daří, protože z ničeho nemá rozum. A naštěstí je relativně šikovná. 

Prosím co máte doma postižené dítě ať už mentálně nebo jinak, naslouchejte mu. Nemůžou za to jací jsou. Snažte se je vnímat co chtějí a jak se cítí. Přeci nelze okrádat postižené dítě. Vím, že kdybych věděla kde teď je, určitě by mu ne jedná prilitla, aby si uvědomil co udělal.

Proc se k sobě lidi chovají tak hnusně? 

Proč jsou na sebe zlí a okradaji se i o to málo co mají? 

Proč nemůže být chvíli klid a normální? 

Teď už víme, že si to musí dát jinam a lépe schovat, kdyby se chtěl ještě ukázat. 

Reward the author
You have already donated 0 kreditů