News
Čeština

Mé osobní setkání s božským Karlem Gottem

příběhaudio 2e
Přišel jsem za Karlem a za pořadatelem plesu a povídám, že se přece nehodí, abych dělal exotické vystoupení na pódiu, na kterém před chvíli vystupoval sám Karel Gott. Byl jsem připraven se této zakázky hrdě vzdát. Ale to, co řekl Karel, mě příjemně šokovalo.

Patřil jsem mezi nejlepší "exotické tanečníky" v Česku. Ano, byl jsem striptér. Před mým vystoupením dívky tleskaly a kluci pískali. Po mém vystoupení to bylo naopak. Dívky ječely a pískaly a kluci také tleskali! Zjistili totiž, že jsem erotický umělec, který si dělá legraci především sám ze sebe. Při vystoupení jsem své narážky zaměřoval i na kluky a bavil jsem lidi především na svůj účet. Proto mi tleskali i kluci. 

"Dělal jsem totiž 40 vystoupení za měsíc, a proto jsem chtěl, aby to bylo příjemné pro všechny strany. Pro mě, pro dívky i pro kluky."

Jednou mě starosta pozval na obecní ples. Když jsem tam dorazil, zavedli mě do šatny, kde byl nějaký pán, který se zrovna převlékal. Byl zády ke mně. Povídám: "Ahoj," a on odvětil: "Dobrý večer, kolego". Ten hlas znám, pomyslel jsem si. Zpozorněl jsem. Pak se otočil a já stál tváří v tvář Karlu Gottovi, který mi sám, jako první, podal ruku. 

Byl jsem šokován nejen velkou osobností, která se převlékala vedle mě, ale byl jsem i určitým druhem zahanben. Nemohu přece vystupovat po Karlovi Gottovi jako půlnoční hřeb večera s exotickým tancem naháče!

Jakmile přišel pořadatel v podobě starosty a jeho manželky, řekl jsem, že z úcty ke Karlovi není vhodné exoticky vystupovat na stejném pódiu jako on. Jenže do toho vstoupil právě Karel Gott, který se skromným úsměvem pronesl: "Když jsem viděl mezi diváky ty nádherné dámy, tak se přimlouvám, abys to vystoupení pro ně skutečně udělal. Přece je nepřipravíme o podívanou na vysportovaného mladého chlapa."

Cítil jsem vděčnost i pokoru. Karel Gott se baví i se striptérem, jako bychom se znali a nevadí mu, že jsem jaksi "pomyslným spodkem společnosti". Wow!

Ten večer jsem si dal záležet, abych udělal erotické vystoupení na úrovni. Nejsem si jist, jestli je to možné. Ale určitě jsem to udělal tak, jak nejlépe a slušně jsem dokázal.

Karel nám odešel, ale jsou tři důvody, proč proměnit žal v oslavu:

  1. Jeho život byla nádherná jízda, kterou si očividně užíval.
  2. Podle mě jde Karel dále, do dalšího světa, který zatím nedokážeme vnímat.
  3. Karel si údajně přál, abychom místo pláče jeho odchod raději slavili.

Děkuji Karle, za to, že jsi byl, za to, jaký jsi byl a tvé písně budu poslouchat donekonečna. Vždycky si budu pamatovat ten okamžik, kdy jsi podal ruku i obyčejnému striptérovi. Za to ti nesmírně děkuji!

 

TOGETHER STRONGER FOREVER    

 

Mimochodem, pokud vím, tak i žal se společně snáší lépe. 

 

 

Thank the authors
You have already donated 0 kreditů
Take action