News and inspiration

Muž, kterému Tim snědl párky

příběh
Tim ztratil rodiče už jako malý chlapec. Neměl rodinu ani přátele a žil na ulici. Přespával po noclehárnách a v přístřešcích pro bezdomovce. Živil se tím, co mu dali kolemjdoucí, a nejrůznějšími zbytky. Život mu změnil až muž, kterému se chystal sníst jeho párky.

Tim často sedával na lavičce poblíž stánku s párky. Mnoho ze zdejších zákazníků nechávalo na stolečcích zbytky jídla a těmi se Tim živil.

Musel si ale dávat velký pozor, protože už za to od majitele stánku několikrát dostal vyhubováno. Nadával Timovi do pobudů a vyhrožoval mu, že jestli ho u svého stánku ještě někdy uvidí, schytá pořádný výprask. Stále to však byl nejsnazší způsob, jak si obstarat jídlo, proto Tim dál vysedával před stánkem a čekal, až někdo nedojí svůj párek.

Jednoho dne, když zase číhal na potravu, všiml si, že na jednom ze stolečků leží opuštěné párky. Jejich majitel si zapomněl objednat část své svačiny, odložil si párky a šel znovu vystát frontu, aby si dokoupil, co mu chybělo.

Tim byl hladový a nemusel se dvakrát rozmýšlet. Rozběhl se ke stolku a začal do sebe cizí párky hladově ládovat. Byl tak omámený chutí teplého jídla, že si ani nevšiml majitele párků, jak se vrací ke svému stolu.

Až když ho muž oslovil, poplašeně sebou trhl a zkameněl. Zíral na postaršího pána vytřeštěnýma očima a čekal na výprask nebo alespoň pořádnou smršť nadávek. Nic z toho však nepřišlo. Místo toho se na něj muž mile usmíval a podával mu chléb. Tim si ve své hladovosti ani nevšiml, že právě chléb je to, co na tácku chybělo.

Milý muž Timovi pokynul, aby se posadil a v klidu si jídlo dojedl. Mezi tím si sám došel pro nové a Timovi pro další porci.

Tim nemohl uvěřit svým očím. Bylo to poprvé, co mu někdo prokázal takové milosrdenství. Muž měl na sobě hezké oblečení a vypadal velmi upraveně, proto si Tim myslel, že ho hostí bohatý pán, kterému nebude těch pár korun za párky chybět. V té chvíli nemohl vědět, že Peter, jak se muž jmenoval, rozhodně není žádný boháč.

Až poté, co mu Peter nabídl teplou postel, Tim zjistil, že se jedná o postel v azylovém domě a že se o ni budou muset spolu podělit. Že ten hezký oblek je jeho starý svatební oblek a měl ho na sobě, protože v ten den bylo zrovna výročí smrti jeho milované ženy. Netušil, že si u stánku koupil párky jen proto, že měl těžký den, a jindy se živil skromně, aby vystačil s malým obnosem peněz, který měl k dispozici.

Z Tima a Petera se stali nerozluční přátelé. Tim se naučil, že nejen bohatí prokazují druhým lidem milosrdenství a že často právě ti, kdo mají nejméně, jsou ochotní se o své málo s druhými podělit.

Skoncoval se žebráním a začal nabízet lidem pomoc s pracemi kolem domu. Nejčastěji se věnoval úklidu a péči o zahradu a Peterovi dohazoval těžší práce, jako je sekání dříví. Zpočátku pracovali pouze za stravu, zanedlouho se ale v sousedství rozkřiklo, že jsou oba dělníci šikovní, a jejich služby začalo využívat stále více lidí. Tim s Peterem si po několika měsících vydělali tolik, aby si mohli dovolit odstěhovat se z azylového domu a pronajmout si malý byt.

Tak si dva chlapíci bez domova vzájemně dopomohli k lepšímu životu. A na párky s chlebem od té doby chodili pravidelně.

 

Napiš nám do komentářů, jestli se ti někdy stalo něco podobného. Prokazuješ lidem drobná milosrdenství? A v jaké podobě?

❤️❤️❤️

Předem děkujeme, že oceňuješ naši snahu a dáváš zpět skrze komentář níže nebo také formou férového členství Hrdiny YeahCoach.

TOGETHER STRONGER FOREVER

 

Thank the author with credit
Take action