Magazine
Čeština

Největší hříšník na světě

příběh3e audio
V pekle zbývá poslední místo a obsadit ho musí ten největší hříšník na světě. Který to bude? Vrah, zloděj nebo snad úplně někdo jiný? Čti dál nebo poslouchej audio a dozvíš se víc.
06.12.2019
4 min

Na světě bylo tolik hříšníků, že peklo začínalo být přeplněné. Před pekelnou branou byla dlouhá fronta, až nakonec Luciferovi zbylo poslední volné místo.

Lucifer dlouho přemýšlel, komu toto místo určit. Proto se rozhodl místo obsadit tím největším hříšníkem ze všech.

"Nyní vyberu toho největšího zloducha na světě!" pronesl zlověstným hlasem Lucifer. 

Procházel se mezi uchazeči před pekelnou branou a hledal, koho by mohl označit za největšího hříšníka. Hledal především mezi vrahy a tyrany, ale přesto stále nenacházel nikoho, komu by mohl poslední místo ve svém pekelném království věnovat.

Prověřil už všechny přítomné hříšníky, kromě jednoho muže stojícího na konci fronty. Přistoupil k němu a zeptal se ho, co tady dělá tak sám a čím se provinil.

„Ničím jsem se neprovinil, myslel jsem, že stojím frontu na cigarety,“ opáčil muž.

Ďábel ale nechtěl jeho tvrzení uvěřit. „Něco jsi přece provést musel. Nikoho jsi během svého života neokradl ani nezabil? Nikdy jsi nikoho nezradil ani nepomluvil?“

„Ne. Viděl jsem mnoho lidí provádět hrozné věci. Prodávat děti do otroctví, okrádat své přátele a týrat slabé. Ale nikdy jsem se ničeho takového neúčastnil,“ odpověděl člověk.

Ďábel pokýval hlavou a tázal se muže, co tedy dělal, když viděl lidi provádět taková zvěrstva.
„Inu, nic, jak říkám,“ opáčil muž. „Nijak jsem se nezapojoval.“

Na to se ďábel zarazil a povídá: „Takže jsi tomu všemu nečinně přihlížel. Tobě dám poslední místo v pekle. Ty si zasloužíš ze všech nejvíc jít do mého světa hříšníků! " Vzal muže za límec a odvlekl ho s sebou do pekla.
 

Ptáš se, proč šel do pekla zrovna tento muž, který nikdy nevraždil ani nekradl?

 

Dokážeš z tohoto příběhu vyvodit důležité myšlenky? Napiš níže do komentářů, jaká poučení tento příběh přináší!

 

TOGETHER STRONGER FOREVER

 

❤️❤️❤️

Předem děkujeme, že oceňuješ naši snahu a dáváš zpět skrze komentář níže nebo také formou férového členství Hrdiny YeahCoach.

 

Reward the author
You have already donated 0 kreditů