News

Příběh chudého Petra

Svůj neúspěch ber jako pohon, nikoliv jako selhání.

Chudý chlapec Petr se hluboce zamiloval do Katky. Omámen láskou se Petr ucházel o Katku. Katka ho však s výsměchem odmítla se slovy: „Tvůj měsíční plat se rovná mým každodenním výdajům. Jak si jenom můžeš myslet, že bych byla s chudákem jako ty?”

 

O 10 let později

Po dlouhé době Katka potkala Petra v obchodě a vychloubačně mu říká: "Ahoj, jak se máš? Já mám manžela a jeho plat je téměř 150 tisíc měsíčně. Kolik máš ty?“

Překvapenému Petrovi se v tu chvíli vybavilo zranění z odmítnutí před 10 lety. Než stihl odpovědět, objevil se její manžel Karel. 

Karel povyskočil nadšením a říká: „Dobré odpoledne, pane! Vidím, že jste se potkal s mou ženou.” Manžel se otočil ke své ženě a s upřímnou radostí říká: „Katko, rád bych ti představil mého šéfa. Patří mu stamilionové projekty a já mám tu čest pro něj pracovat!”

Katka byla ohromena a nebyla schopna vydat jediné slovo.

Petr se pohotově usmál a řekl: „Těší mě, Katko. Omlouvám se, musím už jít. Mám důležitou schůzku. Ale musím říct, že to bylo nádherné setkání. Udělalo mi to velkou radost! Přeji příjemné nákupy!”

Katka se dívá na odcházejícího Petra a nezmohla se ani na jedno slovo. 

Karel ještě se smíchem nadšeně doplňuje souvislosti: „Je to velmi skromný člověk. Říká se, že kdysi miloval jednu dívku až za hrob. Ta ho však nemilosrdně odmítla, protože byl chudý. Teď je z něj multimilionář, který vydělává miliony měsíčně. Chtěl bych vidět, co by tomu dneska ta kráva řekla a jak by se asi tvářila? No nic, pojď, nebudeme zbytečně utrácet. Už máme dost.”

Ponaučení:

  • Prohra se většinou promění ve výhru nebo alespoň v hodnotnou lekci.
  • Nesuď potenciál člověka dle stavu jeho bankovního konta.
  • Připusť si, že tvůj potenciál je a vždy byl neomezený.

 

TOGETHER STRONGER FOREVER

 

Thank the authors
Take action