News
Čeština

Pusť se toho stromu a zemřeš

filmové audio 3Evideo
Slyšela jen zoufalý křik malých dětí, cítila zvláštní bolest ve spodní části těla a pomalu se smiřovala se smrtí... Pust si 3E audio nebo video!

Dovol mi vyprávět jeden z tisíce příběhů, které vznikly v jednom jediném osudovém dni. Tento příběh je inspirován skutečnou událostí. Hrdinka tohoto příběhu je česká žena, známá po celém světě. Tato žena udělala něco, co můžeš posoudit jako naivní skutek nebo důvod k přežití. Rozhodnutí nechám na tobě.

"Ať tak nebo tak, v mých očích je tato žena hrdinkou s velkým srdcem, která ukazuje, že i když umíráš, můžeš se pokusit někoho zachránit, protože nic není náhoda."

Po nárazu se podařilo Petře vyškrábat z vody. To ale ještě nevěděla, co bude následovat. Druhý náraz byl tak silný, že Petru vrhl zpět do černé vody plné skla.

Petra se začala smiřovat se smrtí. Hlavou jí proběhla slova: "Tak co, tak dnes je ten den? Dnes tedy umřu?" Paradoxně však měla pocit blaženosti. Trpělivě čekala, až tento horor skončí a čekala, až umře. Bylo jí ale dobře a vůbec se nebála smrti. Naopak...cítila úlevu a klid.

Potom však Petra zahlédla strom a nad hlavou nádhernou modrou oblohu. V její umírající hlavě se náhle něco stalo. Otěže myšlení a chování totiž převzal plazí mozek, který je mnohokrát rychlejší, a který přebírá kontrolu těla v momentech boje o přežití.

Petra se chytla stromu a hledala způsob, jak zůstat naživu. Kolem byl slyšet zoufalý křik dětí. Některé dětské hlasy mizely pod vodou. Miminka umírala a Petra s tím nemohla nic dělat. Chtěla pomoci, ale nemohla hýbat nohama. Neměla žádnou sílu a bolest spodní části těla jí jasně říkala: "Pusť se stromu a zemřeš." 

"Petře se svíralo srdce a z očí jí tekly potoky slz." 

Smrticí nárazy dále lomcovaly se stromem, znova a znova, další náraz, znova a znova. Jediný, k čemu se Petra zmohla, bylo zachránit kraba, kterého vylovila z vody. A tento krab se stromem zahrály v příběhu o přežití hlavní roli. Dával Petře pocit, že ještě není konec. Pokud Petra dokáže zachránit jinou bytost, znamená to, že má i dost sil zachránit sama sebe.

Ten krab byl nyní jedinou žijící nadějí Petry. "Dokud žije on, budu žít i já", říkala. Záchrana kraba se stala hlavním cílem. Přežije krab, přežije i Petra.

"Strom a krab byly součástí osmihodinového, nekonečného, úmorného boje o přežití."

Během toho Petra přemýšlela, co se vlastně stalo. Matně si vybavuje, že její muž Simon na ni zběsile křičel ze střechy domu. Pláží se rozléhal strašidelný křik dospělých lidí a jejich dětí. Celé to bylo zmatené, kruté a velmi rychlé. Moře nepřirozeně ustoupilo a nikdo netušil co se v příštích sekundách stane.

Přišel první smrtící úder vlny Tsunami. Potom následoval druhý, ale tentokrát mnohonásobně silnější.

V ten den zemřelo mnoho lidí i zvířat. Zemřel Petřin milující muž Simon. Zemřelo mnoho dětí i dospělých. Mnoho dětí přišlo o rodiče a mnoho maminek přišlo o své milované děti. Vánoční svátky se proměnily v noční můru. V roce 2014 zemřelo celkem 200 tis lidí. 

"Petra však přežila. Otázka zněla, proč zrovna ona? Jaký to má důvod? Kdo takhle rozhodl? Proč se to stalo? A jak má vlastně Petra žít dále, když mnoho dětí a její milovaný Simon zemřeli, a ona ne"? 

Tato žena přežila. Mnoho zranění, včetně zlomené pánve, se již zahojily. A možná se nyní ptáš, kdo je ta česká žena? Kdo je ten Hrdina? A možná si taky říkáš, že zachránit kraba není přece žádné hrdinství. Možná máš pravdu. Ale tato skládačka ještě není celá. 

Tou ženou a zároveň mou Hrdinkou je Petra Němcová, světová top modelka, která se rozhodla proměnit nekonečné utrpení ve zdroj dobra. Prvně zachránila “jenom” kraba, ano... Ale to byl teprve začátek. Nyní je Petra pevným pilířem nadace "Šťastná srdce", která pomáhá lidem, zasaženými živelnými pohromami po celém světě.

A jakpak by ne...Vždyť pod krásnou tváří této modelky se ukrývá prožitek utrpení, který spustil v jejím srdci nezastavitelný "motor Tsunami". A ten motor nyní slouží světu a zachraňuje tisíce lidí.

Tak proto měla Petra zůstat naživu. Příroda ji ušetřila, aby zachránila mnoho dalších lidí i zvířat, včetně Thajského kraba. A kdo ví, možná ji příroda ušetřila právě pro záchranu tohoto Thajského kraba. 

Děkujeme Petro, že jsi přežila. Děkujeme, že pomáháš. Děkujeme, že nám ukazuješ, jak proměnit utrpení v něco dobrého.  

 

Co si z tohoto příběhu odnést?  

  1. Dokud dýcháš a srdce ti pumpuje krev do žil, bojuj za sebe i druhé.
  2. Počítej s přírodními zákony, protože co zaseješ to skutečně sklidíš - vzpomínáš? "Nic není náhoda!"
  3. Proměň jakékoliv utrpení v něco dobrého a užitečného, udělej z toho nezastavitelný MOTOR!
  4. Napiš si do Deníku vděčnosti, že děkuješ za možnost prožít další den, protože každý tuto možnost dnes už nedostal.  

 

A pokud si hrůzu vlny Tsunami nedokážeš představit, tady máš filmové video, které ti přiblíží tu nekonečnou bezmoc, chaos a utrpení. Kéž tě tento příběh udělá vděčnějším člověkem.

 

"SPOLEČNĚ JSME NAVŽDY SILNĚJŠÍ"

 

Robert Kopl

 

Thank the authors
Take action