News and inspiration
Čeština

Vaše práce je vymyšlená

video
Děláš něco smysluplného, nebo jen zahazuješ svůj život výměnou za peníze? Pouhých 8 % zaměstnání přináší společnosti nějaký užitek. Říká Jirka Charvát a s vtipem poukazuje na absurdity trhu práce.

Mají pozlacené vizitky, teplé místečko v kanceláři a mnohdy vysoký plat. Nemají ale radost ze života.

Výsledek jejich práce je buď úplně k ničemu nebo dokonce škodí lidem. Taková je dnešní realita mnoha pracovních pozic.

A jak jste na tom vy? Je totiž dost pravděpodobné, že:

Vaše práce je vymyšlená. A jejím jediným účelem je zabavit vás, než umřete.

Práce, kterou stojí za to dělat:

Ač to vypadá jednoduše, není to tak snadné. Chce to odvahu. Vymanit se ze zaběhlých stereotypů, falešných jistot a vykročit vstříc naplněnému životu. A taky: Nebát se po cestě dělat chyby. 

Když člověk najde svou cestu, neměl by se bát. Potřebuje odvahu, aby se dokázal ztratit. Zklamání a ztráty jsou Boží nástroje, jimiž nám ukazuje cestu. (Paulo Coelho)

Dělat práci, která je nesmyslná, a dostávat za to hodně peněz, je nebezpečné. Hrozí, že z ní nikdy neodejdete. V podstatě si kupujete takové odpustky za křivdy a škody, které způsobujete své vlastní duši, ostatním lidem, zvířatům nebo rovnou celé planetě.

Vaše mzda je odškodněním za to, že zahazujete svůj život.

Zní to možná drsně, ale je to tak. 

Zamyslete se proto, zda svou prací spíše pomáháte nebo škodíte, ať už sobě nebo okolí. Zrevidujte si také své silné stránky. Ty nám totiž byly dány z jediného důvodu: abychom je dále rozvíjely a věnovali se tak činnostem, které utváří naše poslání. 

 

 

Anna Jermářová, zdroj: youtube.com, iwrite.cz

 

Thank the author with credit
Take action