Magazine

VEPŘ

čínské lunární znamení
"Ze všech dětí Boha mám já nejčistší srdce. S nevinností a důvěrou kráčím životem, chráněn světlem Lásky. Ve své obětavosti jsem bohatší a dvakrát požehnán. Má dobrá vůle, pouto přátelství, nezná hranic. JÁ JSEM VEPŘ (PRASE)."
11.10.2018
5 min

Vepř 1959, 1971, 1983, 1995, …

Charakteristika znamení

 • Element: voda
 • Princip: jin
 • Roční období: podzim
 • Světové strany: sever a severozápad

Obecná charakteristika

Vepř je milující, romantický a touží po poznání. Je kamarád, na kterého se může člověk spolehnout. Moc důvěřuje v lidskou dobrotu, a proto se stává, že je často zneužit svým okolím. Za jeho klidnou fasádou se skrývá obrovská vůle a vnitřní síla. Pro Vepře je pravda a mír důležitým základem pro jeho spokojený život, snaží se, aby všichni v jeho okolí byli spokojeni, a to i na úkor jeho vlastního pohodlí.

Silné stránky

Mezi největší přednosti Vepře patří jeho důvěryhodnost, věrnost, pravdomluvnost a ochota. Je velmi pozorný hostitel, jenž se postará o pohodovou atmosféru. Je kamarád, na kterého je možno se spolehnout.

Slabé stránky

To, co může být jedním velkým plus, se stává u Vepře zároveň i negativem. Jeho velká důvěra přerůstá často v naivitu, která bývá druhými zneužita. Vepř bývá také až příliš nejistý, rozdavačný a umíněný.

Co učiní Vepře šťastným

Zrozenec znamení Vepře zbožňuje shromáždění každého druhu, pořádá večírky a oslavy, vstupuje do klubů a jiných podobných společností. Loajální a uvážlivý Vepř vždy uzavírá trvalá a užitečná přátelství.

Život s ostatními

 1. S Krysou (myší) má Vepř mnoho společného, rozumí si a chápou se. Vzniká mezi nimi hluboké přátelství, které nezřídka přerůstá v pevný partnerský vztah.
 2. Buvol je tvrdohlavý a chce mít vždycky pravdu, Vepř se také někdy postaví na zadní, proto to v tomto spojení nemusí vždycky tak lehce klapat.
 3. S Tygrem si Vepř velmi dobře rozumí, vzniká mezi nimi dlouholeté partnerství, ať už v práci, nebo v lásce. Tygr oceňuje přednosti Vepře.
 4. Zajíc (zajíc) s Vepřem se skvěle doplňují, mají pro sebe pochopení, komunikace probíhá bezproblémově a nevznikají mezi nimi skoro žádné konflikty.
 5. Drak a Vepř je vhodná kombinace, Vepř obdivuje Draka, toho bojovníka za pravdu, skoro až bezmezně a tomu to samozřejmě dělá velmi dobře.
 6. Had je pro Vepře moc komplikovaný, nechápe ho a připadá mu, že si Had hraje na zbytečně velkého intelektuála, a tak k sobě nemohou najít cestu.
 7. S Koněm se vztah může povést. Vepř je sice nejistý, protože neví, zda může Koni důvěřovat, ale při snaze obou stran je vztah na dobré cestě.
 8. Koza (ovce) a Vepř je láskyplné spojení, které je plné porozumění. Vzájemně se rozmazlují, vychutnávají si sami sebe a užívají si spolu spoustu zábavy.
 9. Opice se s Vepřem navzájem respektují a tolerují. Vepř sice do vztahu přináší svou důvěru, ale občas by mu neškodilo, kdyby si Opici trošku ohlídal.
 10. Ve vztahu Kohouta s Vepřem záleží opravdu jen vůli obou znamení. Cestu k sobě mohou najít, ale musí se snažit a chtít, automaticky to nepřijde.
 11. Se Psem se Vepř cítí dobře, ani jeden nemá potřebu bojovat o první místo nebo svou pravdu. Respekt a tolerance se projevují na obou stranách.
 12. Dva Vepři (prasata) jsou kombinací, kde je chybným předpokladem, že spolu budou znamení vycházet dobře. Oba dva mají tendenci mít ve vztahu navrch.

Nejhorší kombinace (konflikty)

 • Had

Nejlepší kombinace (kompatibilita)

 • Králík (zajíc)
 • Koza (ovce)

Podívej se na centrum všech čínských znamení v příspěvku 12 ZNAMENÍ LUNÁRNÍHO ZVÍŘETNÍKU


Toto je jen kapka. Zjisti si více z dostupné literatury o lunárních znameních. Vybírej podle autora, pokud možno čínského autora, například autorka Theodora Lau.  

 

Reward the author
You have already donated 0 kreditů